Prostěradla

Dejte vašemu spaní styl aneb vybíráme ideální prostěradlo

Prostěradla

Při výběru ložního prádla musí na prvním místě stát kvalita. Nemělo by se ale dít, že by nešla ruku v ruce s estetikou. I vaše postel si zaslouží vypadat luxusně a vy si zase zasloužíte spát ve špičkové kvalitě. Jak vybrat ložní prádlo, které splňuje obojí?

Jaký materiál je pro prostěradlo nejlepší?

Lidé se většinou zaměřují na povlečení a opomíjejí k němu vybrat i kvalitní prostěradla. Následek to má jediný – ani vám se nebude dobře spát. Je třeba vědět, že existuje několik druhů prostěradel, která mají různé vlastnosti. V ideálním případě by materiál prostěradla měl korespondovat s materiálem povlečení. Nelze jednoznačně říci, který druh je nejlepší, protože každý člověk má jiné požadavky.

5 variant pro vaše pohodlí

Jestliže máte rádi teplo, volte hřejivé prostěradlo z mikroflanelu, které má nejlepší termoregulační schopnosti. Doporučuje se hlavně pro zimu. Přidanou hodnotou mikroflanelu je, že je velmi jemný a příjemný na dotek. Navíc velmi rychle schne.

Velmi populární jsou také froté prostěradla. Nabízí vysokou prodyšnost a savost. Jedná se o pevnou textilii, která chrání matraci. Froté prostěradla jsou úžasná v tom, že se nemusí žehlit.

Prostěradla se vyrábí také z bambusových vláken. Bambus se stává stále populárnějším materiálem pro jeho jedinečné vlastnosti. Největší výhodou je, že je hypolaergenní. Prostěradla z bambusu jsou proto ideální volbou pro alergiky či osoby s citlivou pokožkou.

Jestliže preferujete kvalitu a dlouhou výdrž, dejte šanci jersey prostěradlům. Vyrábí se z bavlny, mezi jejich typické vlastnosti patří stálost barvy (vydrží až 50 vyprání), pevnost a hebkost.

Pětici nejoblíbenějších uzavírají prostěradla z bavlny. Nabízí pevnost, prodyšnost i vysokou savost.

Barevné variace pro potěchu oka

Při výběru nesmíte podcenit estetickou stránku. Prostěradlo by mělo ladit či kontrastovat s barvou ostatního ložního prádla.

1 comment for “Dejte vašemu spaní styl aneb vybíráme ideální prostěradlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..