sušička

Jak vybrat sušičku ovoce, aneb krátká recenze sušičky ROHNSON R-291

ovoce

Není nad to, když si v zimě, nebo třeba večer u televize, chroupete sušené ovoce ze zahrádky, že? Je to zdravá a chutná svačinka, kterou si každý zamiluje. Kdo by konec konců neměl rád sladké křížaly, usušené švestky nebo třeba rybízovou placku, kterou vyrobit není nijak složité? Abyste si však mohli tuto svačinku dopřát, budete potřebovat sušičku potravin. Jenže víte opravdu jak takovou sušičku vybrat? V následujícím textu vám popíšeme jak má taková sušička ovoce vypadat, a přidáme k tomu navíc malou recenzi oblíbené sušičky ovoce ROHNSON R-291.

[sc:Adsense-responzivni ]

Sušičku ovoce ano nebo ne?

Před koupí se asi budete ptát, jestli má smysl sušičku kupovat. Vždyť dříve nic takového nebylo a sušilo se mnohem více než dnes. To je sice pravda, dříve se sušilo mnohem více a stačilo k tomu jen pár novin, ale upřímně, víte jak to vypadalo? V lepším případě rozložené noviny zabíraly místo na půdě, v tom horším případě doma, kde se o ně zakopávalo. Se sušičkou ovoce je to úplně jiná káva. Sušení je mnohem rychlejší a vše se odehrává jen na malém prostoru. Takže ano, chcete-li efektivně sušit ovoce, pak potřebujete sušičku potravin. V té, kromě ovoce, můžete doma sušit bylinky, zeleninu a maso. Nemusíte si tak kupovat příšerně předražené sušené maso, abyste si na něm mohli po večerech pochutnávat.

Jak vybrat sušičku ovoce?

Výběr sušičky potravin sice není nikterak složitý, ale je fakt, že na určité věci je potřeba si dát pozor. Jednak je potřeba si pořádně rozmyslet počet pater. Běžně se prodávají sušičky s 5 nebo 9 patry. Přičemž, více, nutně neznamená lépe. Totiž sušičky bohužel nemají žádnou tepelnou izolaci, takže v posledním patře je výrazně nižší teplota, než v patře prvním. A to tak moc, že budete v průběhu sušení muset jednotlivá patra promíchávat, jinak ani po 24 hodinách nebudete mít vše dosušeno. Takže, pozor na to, že s 5 patry sice usušíte méně, ale za to však rychleji. Sušička ROHNSON R-291 má 5 pater, což se jeví jako naprosto dostačující na usušení mísy nakrájených švestek (cca 5 mm tlusté plátky) za zhruba 15 hodin.

Jako další důležitý prvek je potřeba uvést regulaci teploty. Ne každá sušička jí má. Přitom se jedná o důležitý prvek, který vám výrazně rozšíří spektrum jídla pro slušení a značně ovlivní i množství vitamínů v usušeném ovoci. Námi zmiňovaná sušička ROHNSON regulaci má od 35° do 70°C, což je plně dostačující.

Možná se vám to bude zdát jako zbytečnost, ale důležitá je také průhlednost sušičky. Protože sušičky nejsou zatím smart (chytré), musíte sušení čas od času kontrolovat, což nejlépe jde když je vidět dovnitř. Nedoporučujeme tak kupovat neprůhledné sušičky. Otevírání víka znamená únik tepla a pak také zbytečný úkon navíc. Zmiňovaná sušička toto splňuje.

Sledujte také elektrický příkon. Čím vyšší, tím vyšší teploty při sušení dosáhnete, což znamená ve výsledku rychlejší sušení. Na druhou stranu, pokud nikam nepospícháte, není tento parametr zas tak moc důležitý. Recenzovaná sušička má příkon 245 W, což není nijak závratné, ale stačí to.

U sušiček se také často mluví o vydávaném hluku, který dle našeho názoru není zas tak rozhodující, protože budete sušit jen čas od času, takže vás hluk zas tak moc trápit nemusí. ROHNSON R-291 je poměrně tichá a nijak moc neruší.

Závěr. Jak vidíte, výběr sušičky potravin není složitý, což však neznamená, že jí můžete koupit bezmyšlenkovitě. Sušička ROHNSON R-291 je velmi dobrá sušička, s kterou je sušení radost. Jediné co bychom jí vytkli je nedostatečně přilepený plastový štítek na regulátoru teploty (viz. fotografie), jinak je vše v pořádku. A se vlastně dají sušičky koupit? Třeba v eProtonu.

[sc:Adsense-responzivni ]

sušička

 

1 comment for “Jak vybrat sušičku ovoce, aneb krátká recenze sušičky ROHNSON R-291

  1. Pavla56
    25. 2. 2017 at 8:26 pm

    Tak kulatou sušičku jsem měla a nic moc. Suší nerovnoměrně. Tak jsem pořídila lepší Yden. Jako fakt skvělá sušička. Doporučuju všem, kdo chtějí kvalitu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..