Recenze digitálního dveřního kukátka MUL-T-LOCK

Běžná dveřní kukátka jsou dnes již dávno překonaná. Zpravidla se nahrazují kamerami, nebo digitálními dveřními kukátky. Pojďme se dnes na jedno takové kukátko podívat.

Digitální dveřní kukátko nejen pro hi-tech dveře

Klasická kukátka mají spoustu nevýhod. Když přes něj koukáte, může často návštěva vidět, jak se do kukátka někdo kouká. Pro děti je takové kukátko nesnadno dosažitelné. Večer jste limitován i okolním světlem apod. Zkrátka a jednoduše, klasická kukátka sice svou funkci tak nějak splní, ale jinak nejsou moc dobrá.

Digitální kukátko má řadu výhod. Především je to velký displej, na který uvidí i děti. Nebo, když k vám někdo přijde a zazvoní, tak se automaticky vyfotí fotografie nebo nahraje krátké video návštěvy, takže budete mít přehled o tom, kdo a kdy k vám chodí. Video a fotografie si můžete s kukátkem pořídit sami, takže si můžete nahrávat situaci v prostoru za dveřmi dle libosti, což se hodí při řešení různých sporů apod. Skvělou vlastností je noční vidění, které výrazně zvýší vaší bezpečnost, protože nebudete limitováni světlem přede dveřmi.

Instalace kukátka je snadná a zvládne jí takřka jakýkoliv šikovnější člověk. Nebude potřeba tahat žádné kabely, protože v kukátku jsou tužkové baterie, které vydrží poměrně dlouho. Kukátko je totiž stále v pohotovostním režimu, takže se bateriemi rozhodně neplýtvá.
Kukátko MUL-T-LOCK se vyrábí v pěti základních barvách. Bílé, aluminiové, černé, pozlacené a v barvě šampaň. V základu je kukátko vybaveno 2GB mikro SD kartou, která lze rozšířit až na 8 GB. Velikost displeje je 3,5″. Kukátko má denní i noční režim nahrávání. Na kamerce je umístěné tlačítko zvonku, které aktivuje nastavený režim záznamu (foto/video) v rozlišení 0,3 Mega pixel. Pro vyzvánění je dostupných pět druhů zvonění. Aktivovat si můžete i režim nerušit DND (do not disturb). Kukátko lze nainstalovat na dveře tloušťky od 40 do 70 mm s průměrem díry 14 mm.

Obraz na displeji je barevný a velmi pěkný. Video i fotografie jsou v dostatečném rozlišení. Jediné co bychom kukátku vytkli je relativní nelogičnost v menu. Velmi pozitivně pak hodnotíme dostupnost českého jazyka. Instalace kukátka zvládne průměrně šikovný člověk.

Celkové hodnocení je velmi pozitivní. Rozhodně tento typ kukátka doporučujeme, byť by bylo dobré na něm ještě pořádně zapracovat.

DSC04873

DSC04874

 

3 comments for “Recenze digitálního dveřního kukátka MUL-T-LOCK

 1. Zdeněk Hujer
  5. 12. 2017 at 5:31 pm

  Velká škoda, že se moc nepoužívají. Konkrétně nám seniorům by v mnoha případech byla velmi užitečná, i když mnozí jsou nepoučitelní. Viz akce šmejdů.
  Možná zainvestovat do reklamy v tv, obchody by se pohnuly. Mnoho lidí o existenci těchto kukátek ani neví. Spíš slyšeli o kamerových systémech ale to jsou jiné cenové relace a podstatně náročnější instalace a obsluha. Ovšem vyměnit baterie v kukátku zvládne každý.
  Děkuji Vám za odpověď. Přiznám se, že jsem v ní moc nedoufal.
  díky Zdeněk Hujer

 2. birkof007
  5. 12. 2017 at 1:47 pm

  To nevím, zkuste se domluvit s nějaký e-shopem, na nějaké předváděčce. Bohužel digitální kukátka moc lidí nepoužívá, takže se jen velmi těžko budou shánět někde v klasických obchodech.

 3. Zdeněk Hujer
  2. 12. 2017 at 9:54 am

  Dobrý den, nechci nic komentovat, jen mi prosím prozraďte, zda v téhle republice existuje kamenný obchod, kde si mohu digi kukátko vzít do ruky, prohlédnout a popovídat si o tom s prodávajícím. Nacházím stále jen samé e-shopy a to mi nestačí. Najdete-li si pro mne chvilku, budu Vám vděčný.
  Děkuji a přeji hezký den
  Zdeněk Hujer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..