Čajové lahůdkářství – to jsou nejen velmi oblíbené čaje Basilur a Tarlton

Čaj patří mezi velmi chutné a zdravé nápoje, které se pijí již po staletí. Moderní doba tomuto nápoji přidala ještě navíc fantastické dózy, které je se s trochou nadsázky dají považovat za umělecké dílo. Dózy jsou různě tvarované, často doplněné reliéfy a různými zavíracími mechanismy. Díky plechovým dózám, v kterých je čaj ještě zabalen v pytlících chránící čaj, si dnes můžete vychutnat delikátní chuť svého oblíbeného čaje u Vás doma v klidu a pohodlí. Stačí otevřít pytlík s čajem a dýchne ne Vás Srí-Lanka, Indie, Čína, Vietnam a další asijské země.

Mezi výrobce čajů, kteří pro Vás připravili, překrásné dózy napěchované tím nejlepším čajem, patří čaje Basilur, Tarlton, Ahmad, Mabroc a Hyson. V nabídce těchto úžasných značek naleznete čaje balené převážně v plechových a papírových dózách, které si můžete vychutnat sami, nebo je darovat jako dárek, který stačí dozdobit stuhou. Byla by totiž škoda ukrývat tak pěknou dózu do balicího papíru. Samozřejmě, že pokud čaj darujete pod stromeček, je lepší čaj pečlivě zabalit, jinak by to nebylo překvapení.

Nejlepší z nejlepších

Přestože je velmi těžké vybrat absolutní favority, zde je dle mého názoru pár adeptů.

Pokud máte rádi výborný černý čaj, pak nezbývá než Vám doporučit kolekci černých čajů Ahmad s názvem „AHMAD TEA – chest four“. Čaj je jednak zabalený v krásné pozlacené dóze, v které se ukrývají čaje English Tea, English Breakfast, Earl Grey No. 1 a Darjeeling tea. Milovník černého čaje se ihned do jejich fantasticky jemné chutě zamiluje. Tento čaj se hodí jako výborný dárek.

Z čajů značky Basilur považuji asi za chuťově nejlepší kolekci čajů, do které patří čaje Basilur – Exotic + UVA,  Festival Dream, Citrus + Green, Jasmine + Green, Strawberry and Creame + Ruhunu, Captains + Gampola. Tyto čaje možná na první pohled moc nezaujmou, avšak ne vždy je dobré dát na první dojem. Tyto čaje jsou vždy dělené do dvou dóz, které se do sebe zasouvají čímž vytváří jeden celek. Každá část obsahuje čaj s jinou příchutí. Například Basilur – Exotic + UVA má v horní části černý čaj s příchutí exotic a ve spodní části čistý černý čaj. Doufám, že není potřeba zdůrazňovat, že se jedná o pravý cejlonský sypaný čaj té nejvyšší kvality.

U značky Tarlton je těžší vybrat favorita, protože i když si koupíte ten nejlevnější čaj, bude Vám chutnat. S touto značnou jsem poprvé setkal před pár lety na výstavě, kde jsem si koupit černý čaj s javorovou příchutí. Pro toho kdo tuto chuť nezná, se jen asi těžko bude říkat, že jsem z něj byl naprosto unešený, protože jednak krásně voněl, a chutnal ještě lépe. Patříte-li mezi časté konzumenty čajů, pak Vám mohu doporučit černý a zelený kufřík Tarlton, v němž najdete více jak půl kila fantastického čaje s šesti příchutěmi. Výhoda tohoto čaje je v tom, že po vypití Vám zůstane poměrně praktický plechový kufřík, jehož využití je limitováno pouze Vaší fantazií.

Čaje Mabroc sice nemají tak pěkné dózy, jako předešlé značky, o to však mají lepší obsah. Mezi absolutní favority mohu s klidem zařadit zelený sypaný čaj Mabroc Soursop (Graviola). Krátce na vysvětlenou. Graviola je amazonský strom, produkující velmi sladké zelené plody, které údajně obsahují nejsilnější protirakovinné látky, které jsou známy. Vůně i chuť, která se více projeví po přidání trochy cukru nebo medu je nepopsatelná. Vůni bych přirovnal k žvýkačce Pedro, pokud jí znáte. Konzumací čaje si nejen zlepšíte náladu, ale i uděláte něco dobrého pro zdraví.

Tolik ve stručnosti o fantastických čajích, které najdete v našem Čajovém lahůdkářství. V nabídce najdete kvetoucí čaje, v Asii velmi ceněný čaj Pu-Erh, různé čajové sladkosti, pravý český med. Dále máme příslušenství pro pití čaje (konvičky, hrnečky, čajová sítka, filtry na vodu aj.).  I milovníci kávy si u nás přijdou na své. Nabízíme fair trade kávu, jejíž sortiment stále rozšiřujeme.

1 comment for “Čajové lahůdkářství – to jsou nejen velmi oblíbené čaje Basilur a Tarlton

  1. Watex
    28. 5. 2015 at 1:00 pm

    Já jsem tam sháněl vodní filtry na čištění vody od hrubích nečistot. Nakonec se mi podařilo u firmy Watex. Takže kdo také shání dobré filtry na vody mohu doporučit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..