Kam na nákupy v zahraničí?

Bohužel, je to tak, již brzy k nám přestanou z Německa apod. jezdit nakupovat. Se zvýšením DPH na již tak drahých potravinách dojde k tomu, že se začne opět vyrážet za nákupy do Polska, Německa a možná i Rakouska.

Ani ne před měsícem jsme byli nakupovat v Německu v supermarketu a musím smutně konstatovat, že ceny u nich jsou v podstatě srovnatelné s našimi. Dost jsem se zhrozil, protože německé ceny a naše by přeci měli být více rozdílné, protože platová úroveň v Německu je  přeci jen trochu jinde než naše.

Bohužel, zvýšení DPH nepovede k ničemu dobrému, ba naopak, na daních se vybere méně peněz, bude se více šetřit, utrácet v zahraniční, klesne naše konkurence schopnost, kvalita potravin apod. Viz ta proklatá spotřební daň, na které stát tratí ročně miliardy, protože si u nás, ti co přes nás jen projíždí, nekupují naftu ani benzín.

No co, nemá cenu se zde nad neschopností vlády rozčilovat. Pojďme s tím něco udělat. Napište sem i pro ostatní, kam v zahraničí chodíte nakupovat, aby i ostatní mohli vyrazit na nákupy do zahraničí a mohli tak ušetřit peníze. Případně napište, jakou používáte dopravu (autem, autobusem, vlakem), jestli vyrážíte na hromadné nákupy (třeba přes nějakou agenturu apod.), nebo jen tak sami za sebe. Zkrátka podělte se zde s ostatními o Vaše zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..