Je pochopitelné, že firmy i podnikající osoby o sobě musí určité údaje zveřejnit. V případě OSVČ jde především o sídlo. Velká spousta fyzických podnikajících osob ovšem za své sídlo uvádí své místo bydliště. Není to trochu zásah do soukromí?
Jste-li OSVČ a máte-li jako sídlo uvedené vlastní bydliště, dáváte ho všem na srozuměnou. Kdokoliv si vás může vyhledat na internetu a zjistit adresu. Ctitelé vám budou posílat nevyžádané dárky, nespokojený zákazník si na vás může počkat přímo před domem. Ne, není to nejhorší možný scénář, ke kterému nikdy nedojde, tohle se vážně děje a příjemné to určitě není. Existuje však řešení. Je jím virtuální adresa Praha 1.
V čem pomáhají virtuální adresy OSVČ?
Virtuální adresy jsou spásou pro všechny podnikatele. Těm, kteří nepotřebují fyzickou kancelář, významně šetří nároky. Těm, co chtějí vypadat světově, umožňují sídlit v Praze, i když ve skutečnosti se firma nachází v nějakém menším městě. OSVČ pak přináší soukromí.
Když si předplatíte virtuální adresu, můžete ji uvádět jako své oficiální sídlo. Vůbec nevadí, že se na dané adrese ve skutečnosti nenacházíte. Pohodlně podnikejte dál z domova nebo odtud, odkud jste zvyklí, jen prostě uvádějte jinou adresu. Není na tom nic nelegálního, dělá se to tak běžně.
Získejte zpět ztracené soukromí za pár stovek ročně
Pracujete-li jako OSVČ sami na sebe, zřejmě chcete minimalizovat veškeré náklady, ostatně žádný běžný člověk dnes nemá peněz na rozdávání. Virtuální adresa je ovšem zanedbatelnou položkou. Například virtuální adresa Praha 2 se dá pořídit již od 99 Kč za měsíc. Na čím delší dobu si adresu předplatíte, tím levnější bude cena za měsíc. Jako OSVČ pravděpodobně nepotřebujete žádné speciální služby, ovšem kdybyste chtěli, lze si domluvit i pronájem kanceláře na vaší virtuální adrese. Nikdo se tedy nemusí dozvědět, že na ní ve skutečnosti vůbec nesídlíte.