Jak se dá ušetřit na energiích? Někdy pomůže změna dodavatele

V následujících měsících se dá očekávat snaha většiny lidí šetřit náklady na chod domácností, protože doba je vzhledem k situaci kolem pandemie nového koronaviru značně nejistá. Jednou z možností, jak šetřit peníze, může být přechod k novému dodavateli energií.

Co může přechod znamenat?

Pokud vás zajímá, zda se nedá zajistit levná elektřina, potažmo levný plyn pro vaši domácnost, je dobré si zjistit co nejvíce informací, a to kupříkladu na internetu. Pravdou je, že v současné době v každém regionu Česka funguje hned několik dodavatelů energií, takže je oproti stavu před dvaceti či třiceti lety z čeho vybírat.

Změna dodavatele energií není díky právním úpravám v posledních letech nijak zvlášť složitou záležitostí. Většina společností vám navíc nabízí spolupráci, firmy přebírají většinu záležitostí ohledně přechodu na svá bedra na základě vaší plné moci. Nemusíte se pak obávat situace, že byste byli nějaký čas bez dodávek, nebo byste naopak museli po nějakou dobu platit dvěma dodavatelům naráz.

Čeho si kromě ceny dále všímat?

Cena by ale neměla být jediným kritériem. Levná elektřina v konečném důsledku může být i taková, která na první pohled není tak cenově atraktivní jako u konkurence. V rámci smlouvy totiž mohou být třeba různé bonusy. U nejlevnějších nabídek často chybí.

Pozor si dejte i na to, jak firma komunikuje. Zejména velké společnosti často své zákazníky berou jen jako čísla ve svých kolonkách. Vyplatí se zvolit dodavatele, který s vámi bude veškeré případné potíže komunikovat individuálně a hlavně rychle.

Tip na dodavatele energií v ČR

V tuzemsku patří ke stále populárnějším dodavatelům elektřiny a plynu společnost EPET, jejíž nabídka se dá najít na webových stránkách https://www.epet.cz/. Firma garantuje osobní přístup, nemá žádné aktivační či dokonce skryté poplatky, jež by vám dodávky energií zbytečně prodražovaly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..