Jak vybrat kvalitní fén na vlasy? Přinášíme několik rad

Fén na vlasy by měl tvořit nedílnou součást výbavy každé ženy, které záleží na jejích vlasech. Ať už vám váš stávající model vypověděl službu, anebo se chystáte na pořízení svého úplně prvního fénu, přinášíme vám několik užitečných rad, díky nimž bude výběr hračka.

Záleží na typu vašich vlasů

Každé vlasy jsou jedinečné, a proto nejde všeobecně říci, jaký fén je ten nejlepší, protože každému typu vyhovuje něco úplně jiného. Je totiž rozdíl, zda máte husté dlouhé vlasy po pas, nebo krátký střih složený z jemných řídkých vlasů. Zaměřte se tedy na to, co od fénu vlastně očekáváte, a podle toho vybírejte. Jde vám pouze o vysoušení vlasů, či toužíte i po nějakém stylingu již během foukání vašich kadeří? Od toho se odvíjí výběr různých nástavců.

Stejně důležité je i to, jak často budete fén používat. Dalo by se říci, že čím častěji, tím více se vyplatí investovat do kvality, aby vaše vlasy co nejméně trpěly. Ideální je, když se dá na daném přístroji přímo navolit teplota, s níž budete pracovat. Čím jemnější a choulostivější vlasy, tím by měla být teplota nižší. Naprostou samozřejmostí by též měla být možnost volby intenzity foukání. 

Různé materiály

Při vybírání fénu můžete narazit na různé materiály, které tvoří jeho jednotlivé části. Ideální je volit turmalín, titan či keramiku, protože napomáhají k rovnoměrnému šíření tepla. Díky tomu je vysoušení vlasů mnohem šetrnější. Stejně tak se vyplatí investovat do fénu s ionizační funkcí, jelikož díky iontům jsou vlasy chráněny před horkým vzduchem, a navíc posléze tolik neelektrizují. Samotný design fénu záleží čistě na vašem výběru, avšak myslete na to, aby měl fén dostatečně dlouhý kabel.
Kvalitní fény na vlasy a vysoušeče naleznete například v internetovém obchodě Avlasy.cz. Kromě samotných přístrojů zde máte možnost zakoupit i různé nástavce, případně vlasovou kosmetiku za výhodné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..