Pořizujete nová okna? Podívejte se, z jakých druhů je na výběr

Výběr nových oken je zásadním rozhodnutím, protože jde o investici na několik let. Nejvhodnější typ závisí na konkrétním domu a na tom, co od oken očekáváte. Roli hraje více faktorů, které je potřeba pořádně promyslet a vzít v úvahu. A z jakých variant máte na výběr? To se dozvíte v tomto článku.

Plastová okna jako univerzální klasika

Dobrý poměr ceny a výkonu nabízí plastová okna, která se pro svou nenáročnou údržbu dostávají v posledních letech do popředí. Díky své výborné izolační schopnosti se hodí také do nízkoenergetických či pasivních staveb. Kromě klasické varianty s bílým okenním rámem existují typy se vzhledem imitujícím dřevo. Ty dobře zapadnou i na starší domy a stavby.

Dřevěná okna jako léty prověřený materiál

Další častou variantou jsou dřevěná okna. Ta se uplatňují již po mnoho let. V moderním provedení a zpracování navíc nabídnou téměř srovnatelné izolační vlastnosti jako okna z plastu. Zároveň ani údržba nepředstavuje složitý problém kvůli novým přípravkům a technologiím. I tak si ale dřevěná okna vyžádají o trochu více pozornosti. Na druhou stranu se výborně hodí zejména do starších domů, na chaty a chalupy. Pro zachování více historického a klasického vzhledu zvolte raději dřevěná špaletová okna.

Odolná hliníková okna

Do komerčních budov a pro potřeby vyššího zatížení jsou nejlepší volbou hliníková okna. Odolný rám si hravě poradí i s většími a atypickými skly. Své místo najdou tato okna v kancelářích, obchodních domech, provozovnách, výrobních halách a podobně. Díky luxusnímu vzhledu může jít o typ ideální pro dražší domy a novostavby. Údržba oken s hliníkovými rámy je nenáročná, a přesto si dlouho zachovávají svou kvalitu a izolační schopnosti na velmi dobré úrovni pro úspornější provoz každé budovy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..