První stopka před zloději? Kvalitní bezpečnostní dveře!

Vchodové dveře patří mezi nejdůležitější součásti bytu i domu. Jejich kvalita do jisté míry ovlivňuje stupeň ochrany, jaký své domácnosti a všem jejím členům zajistíte. Investicí do kvalitních bezpečnostních dveří tak investujete i do klidu ve své duši.

Počet vloupání do domů i bytů rychle narůstá. Jen v okolí Říčan u Prahy gang zlodějů na konci loňského roku vykradl více než stovku rodinných domů. Ti se do objektů dostávali především přes francouzská okna. Měli bychom se tedy z tohoto důvodu francouzských oken vzdát? To nebude nutné. Zabezpečit bychom si je však měli. A s nimi i dům jako takový.

Ochrana domácnosti v kostce

Možností, jak zabezpečit svůj majetek, není zrovna málo. Účinné jsou alarmy a kamerové systémy napojené na bezpečnostní službu, bezpečnostní fólie na okna, nebo ještě lépe předokenní rolety a samozřejmě bezpečnostní vchodové dveře. To vše pro jistotu doplněné dobrou pojistkou. Pro zkušeného zloděje totiž žádná překážka není nepřekonatelná. Statistiky však hovoří jasně. Dobře zabezpečené domy a byty neoprávněnému vniknutí zásadně zabraňují. Pro zloděje představují překážku či překážky, které ho v dalším konání mnohdy odradí. Zkrátka jde o dům dál, ideálně nezabezpečený.

Vybíráme bezpečnostní dveře

Kvalitní bezpečnostní dveře jsou naprostým základem. Na základě jakých parametrů vybrat ty pravé? V první řadě by v hledáčku vašeho zájmu měly být dveře certifikované. Obloukem se vyhněte no name e-shopům a extrémně levným produktům, které váš majetek ve výsledku zřejmě moc neochrání. Na pozoru však buďte i před nákupem dveří v hobby marketech. Bezpečnostní dveře si raději nechte vyrobit na míru. Ideálně od nějaké renomované firmy (jako je například značka NEXT), která má s výrobou dveří své zkušenosti.

Bezpečnostní dveře do domu či bytu?

Parametry výběru bezpečnostních dveří závisí na tom, zda se jedná o bezpečnostní dveře do bytu či bezpečnostní dveře do domu. V nich je totiž zásadní rozdíl. Zatímco u vchodových dveří do bytu je spolu s patřičnou bezpečnostní třídou (3 nebo 4) na místě i jejich protipožární ochrana a patřičné protihlukové vlastnosti, u bezpečnostních dveří do domu jde i o odolnost vůči klimatologickým podmínkám, jimž jsou vystaveny, a náležitou tepelnou izolaci.

Nechte si poradit

V potaz je však třeba vzít spoustu dalších faktorů, které renomovaní výrobci (jako například zmíněná společnost Next) přehledně uvádějí na svých webových stránkách. Ty rozhodně před nákupem doporučujeme navštívit. Dozvíte se z nich totiž to podstatné a na otázky, na něž nenajdete odpověď, vám odpoví odborný personál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..