Co nesmí chybět v žádném obýváku? No přeci pohodlná sedačka!

Bez čeho se neobejde žádný obývák? Bez kvalitní a pohodlné sedací soupravy. Na základě jakých parametrů vybrat tu pravou? Poradíme vám!

Tak jako je kuchyně srdcem domova, tak sedací souprava je bezesporu srdcem každého obýváku. Jak by také ne! Na sedačce se přeci odehrávají samé příjemné věci. Odpočíváme na ni, čteme své oblíbené knížky, popíjíme kávu i oblíbené víno a hostíme hosty. Sedačka jinými slovy slouží tělu i duchu. Odpočinku stejně jako kulturnímu a sociálnímu vyžití.

Jak vybrat tu pravou?

Trh se sedacími soupravami je opravdu bohatý. Při výběru se zaměřte na tři hlavní parametry, jimiž jsou rozměr, tvar a potahový materiál sedací soupravy. Sedačku můžete mít klasickou, rohovou, do L, nebo třeba do U. Koženou, čalouněnou, s odepínatelnými potahy, s úložnými prostory i bez. Jaké dáte přednost?

Zaměřeno na velikost

To záleží na mnoha faktorech. Velikost sedací soupravy samozřejmě volte s přihlédnutím k velikosti obývacího pokoje. Mějte na paměti, že malá sedačka se ve velkém obýváku ztratí a velké sedačka malý obývací pokoj zase „zadusí“. Správná tedy není ani jedna varianta. Buďme ale konkrétní.

Sedačky do malých prostor

Malým obývákům sluší dvojsedáky na nožičkách, které opticky zvětšují prostor. Pokud vám to prostory jen trošku dovolují, neumisťujte sedačku automaticky ke stěně, ale alespoň třicet centimetrů od ní. Tímto jednoduchým způsobem interiér provzdušníte a opět opticky zvětšíte.

Sedačky do velkých místností 

Čím větší prostor a počet uživatelů, kteří na ni v jeden okamžik usednou, tím samozřejmě větší sedačka. Na výběr tak máte sedačky rohové, s trojsedáky či do tvaru písmen L a U.

Zaměřeno na design

Asi nemusíme zmiňovat, že sedací souprava by se vám měla líbit. Ale také by měla do obývacího pokoje dobře zapadnout. Pokud se zařizujete, sedací soupravu v každém případě doporučujeme vybírat jako první a k ní až vybírejte podlahovou krytinu a textilie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..