Rybářské potřeby pro začátečníky i profesionály? Víme, kde je seženete!

Rybářům se přezdívá tiší blázni. U břehu rybníka dokáží prosedět celý den, aniž by prohodili jediné slovo. Ono taky většinou není s kým.

Můj strýček také byl nadšený rybář. Vstával za úsvitu a vracel se po setmění. Většinou s pěkným úlovkem. Také vás rybařina chytla? A patřičným náčiním vybaveni jste? Bez něho toho totiž moc nechytnete. Bohužel. Co by ve vaší rybářské brašně rozhodně nemělo chybět?

Pruty na kapry – jakému dát přednost?

I nezkušení rybáři vědí, že základním vybavením každého rybáře je prut. Nabídka rybářských prutů na trhu je opravdu pestrá a laik se v ní snadno ztratí. Při výběru vhodného prutu si zodpovězte několik základních otázek. První se týká vašeho rozpočtu, tedy jakou částku jste připraveni do svého rybářského prutu investovat. Na trhu najdete pruty na kapry za tisícovku, ale i třeba padesátkrát dražší. Nejde však jen o samotnou cenu. V potaz vezměte i kde a jak budete chytat, v jakém dopravním prostředku budete svůj prut převážet (v autě, na motocyklu, kole). Co se parametrů týče, rybářský prut se vybírá podle jeho délky, vrhací zátěže i materiálu.

Navijáky na ryby – jak vybrat ten pravý?

Další nezbytností každého rybáře je naviják. Jak vybrat ten pravý? Tuto otázku si pokládá spousta rybářů. Na trhu jich totiž najdete opravdu velké množství. Naviják zásadně vybíráme podle druhu ryb, který na něj hodláme chytat. Pro lov kaprů jsou každopádně nejvhodnější tzv. baitrunnery, což jsou navijáky na kapry s volnoběžnou cívkou. Možné však je i použití tzv. smekacích navijáků s přední či zadní brzdou.

Vlasec na ryby – zaměřte se na pevnost a průtažnost

Kapra vám rovněž pomůže chytit správně zvolený vlasec na kapry. Ten v první řadě musí být kvalitní. Při výběru vlasce si zároveň uvědomte, jakým způsobem se kapři vlastně loví. Protože k lovům kaprů dochází na poměrně velkou vzdálenost, zaměřte se na taková vlákna, která se moc neprotahují. Jedině ta dokáží ryby zaseknout. Zapomenout byste neměli ani na to, že kapři bývají velcí a mohou mít i sílu. A vlasec si s nimi musí poradit. Z tohoto důvodu by měl být dostatečně pevný.

Nechte si poradit

Pokud jste naprostým laikem, doporučujeme návštěvu rybářských potřeb, kde vám ochotně poradí profesionální personál. Potřeby pro lovení kaprů také seženete na specializovaných e-shopech. Server azfishing.cz má například svou nabídku přehledně rozdělenou do několika kategorií. Kaprařina je jednou z nich. Právě v ní najdete všechny nezbytnosti, bez nichž se úspěšný rybář neobejde. Přehledně rozdělené do několika dalších podkategorií. Věřte, že s touto výbavou vás velký úlovek nemine.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..