Nákup nové matrace do postele: Jaké jsou možnosti?

Kvalitní spánek je nezbytnou součástí našeho života. Jestliže si nedopřejete pravidelné a vydatné spaní v pohodlné posteli, dříve či později se u vás projeví nejrůznější zdravotní potíže. Důležitou součástí vybavení pro komfortní spánek je matrace. Jaké druhy matrací se dají pořídit a jak mají být velké?

Tradiční řešení

Dlouhá léta patří k nejpoužívanějším modelům pružinové a taštičkové matrace. V obou případech už ale nejsou specialisty na zdravý spánek tolik doporučované. Zejména u pružinových matrací je problém s tím, že musejí být umístěné na pevné desce, případně na laťkovém roštu. Polohovací rošt pro ně není vhodný, došlo by totiž k postupné deformaci pružin.

Moderní matrace do postele

Lékaři, zdravotníci a další specialisté dnes doporučují volit spíše modernější materiály a provedení. Příkladem jsou matrace ze studené pěny a bio pěny, případně latexové matrace. Jejich velkou předností je fakt, že dokážou perfektně kopírovat lidské tělo, tvarově se mu přizpůsobí a jsou pak náležitou oporou. Ani při delším využívání nedochází k jejich deformaci. Alternativou jsou matrace z PUR pěny, které jsou třeba oproti modelům z latexu přeci jen levnější a dostupnější.

Velikost

U postele a matrace vždy platí, že musí být prostornější, nežli je vaše tělo. Ideální pro jednoho člověka jsou matrace s rozměry 120×200 cm, vizte https://www.matrace-matex.cz/kategorie/69-matrace-120×200, případně také matrace o velikostech 160×200 cm, které lze pořídit na https://www.matrace-matex.cz/kategorie/71-matrace-160×200. Obecně platí, že by matrace měla být minimálně o 20 cm delší, nežli je výška vaší postavy. V opačném případě se tělo může začít během spánku nepřirozeně hrbit, což vyústí ve zdravotní problémy se zády, páteří, ale projeví se třeba i bolestmi hlavy a končetin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..