Domácí infrasauna: kam ji umístit a jak při jejím výběru nenaletět

Rádi se saunujete, toužíte mít saunu doma, ale jste limitováni prostorem? Proto existují infrasauny – jsou nenáročné na místo, rychle se rozehřejí a jsou levnější na pořízení i provoz než finská sauna. Navíc mají pozitivní vliv na lidské zdraví a imunitu.

Infrasauna v obýváku?

Umístění infrasauny v bytě je téměř libovolné – můžete ji dát kamkoli. Na rozdíl od finské sauny totiž nepotřebuje pro svůj provoz odvětrání a stačí jí standardní zásuvka 220 V.

Nejčastěji infrasaunu najdete v koupelně, ložnici, suterénu nebo již zmíněném obývacím pokoji. Infrakabinu lze postavit i na jakoukoli podlahovou krytinu: dlažbu, parkety, plovoucí podlahu a klidně i na koberec.

Pro náročnější zákazníky jsou na trhu infrasauny na míru. U nich si můžete vybrat libovolný rozměr, výbavu i vzhled a mohou být vestavěné do výklenku nebo třeba do nepoužívané komory. Jedná se o nejlepší řešení s mnoha výhodami.

Na infrazářičích nešetřete

Srdcem každé infrasauny jsou infrazářiče. Na nich záleží, zda budete mít doma obyčejnou prohřívárnu s účinky podobnými, jako byste si sedli blízko k topení, nebo bude mít vaše infrasauna široké léčivé účinky.

Orientovat se v nabídce infrazářičů je pro laika poměrně obtížné.

Jako dobré vodítko můžete použít následující informaci: přírodní infrazáření (to, které produkuje slunce) se skládá z 3 složek (A, B, C), které se liší vlnovou délkou.

U každé infrasauny by mělo být uvedeno, jaký typ infrazářičů obsahuje a jaké složky infrazáření dokáží obsáhnout. Levná infrasauna má zářiče, které vyzařují maximálně 2 složky infrapaprsků. A to je málo. Toto spektrum záření nemá léčivé účinky a proniká v lepším případě jen kousek do podkoží. Ohřívá tedy jen svrchní část pokožky.

Pouze nejlepší infrazářiče dokáží obsáhnout celé spektrum infrazáření, tj. všechny 3 jeho složky. Nejčastěji se setkáte s jejich obchodním označením Vitae. Jejich paprsky pronikají až několik centimetrů do lidského těla a mají největší léčivé účinky, které snesou srovnání s paprsky přírodního sluníčka.

Nekupujte zajíce v pytli – kvalitní infrasaunu si lze před nákupem vyzkoušet

Infrasauny se zářiči Vitae si můžete prohlédnout a na vlastní kůži nezávazně vyzkoušet například v saunovém showroomu společnosti SaunaSystem, který najdete v Pražské Uhříněvsi.

Přijďte si jejich infrakabiny prohlédnout a inspirovat se!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..