Menstruační kalíšek, nebo kalhotky? Poradíme vám!

Máte dost vložek a tampónů? Existují k nim i jiné alternativy. Už jste je, milé dámy, vyzkoušely? Pokud ne, server ecoblog.cz tak učinil za vás.

Období, kdy žena má své dny, v některých případech za nic nestojí. V mnoha ohledech především přináší řadu omezení. Na ty si ženy postupem času zvyknou. V podstatě jim ani nic jiného nezbývá.

Ach, ta menstruace

To, jak ženy prožívají menstruaci a jak je menstruace společnostmi celkově přijímána, se různí napříč kulturami. Řada afrických kmenů menstruující ženy považuje za nečisté a několik dní je nutí trávit v tzv. menstruačních chýších. U nás jsme naštěstí o poznání dál. To však nic nemění na faktu, že ne všechny ženy těchto pár dní prožívají s nadšením. Názory se také liší na používání k tomu určených hygienických pomůcek. Mezi nejběžnější stále patří vložky a tampóny, které v poslední době prakticky předávají štafetu praktičtějším a především ekologičtějším menstruačním kalíškům a kalhotkám.

Je libo menstruační kalíšek?

Menstruační kalíšky jsou jakousi alternativou k tampónům. Tuto menstruační pomůcku ve tvaru zvonu (ze silikonu, latexu či termoplastu) si žena podobně jako tampón zavede do pochvy, kde díky podtlaku dokonale splyne s poševní sliznicí. Jeden menstruační kalíšek pojme okolo třiceti mililitrů tekutiny. Po jeho naplnění je tedy nutné kalíšek vylít a znovu zavést. Frekvence vylévání kalíšku je tak závislá na intenzitě krvácení. Kalíšek je tak třeba vylévat v časových intervalech mezi čtyřmi a dvanácti hodinami. Obzvláště časté výměny některé ženy vnímají jako problematické.

Nebo raději menstruační kalhotky?

Hledáte-li pomůcku, které si při menstruaci prakticky nebudete muset všímat, vyzkoušejte menstruační kalhotky. Ty si totiž ráno obléknete a večer svléknete. Přepláchnete, necháte uschnout a ráno si je obléknete znovu. Kalhotky jsou totiž vyrobeny z extra savého a zároveň nepropustného materiálu, který ženám dovoluje eliminovat při menstruaci vložky i tampóny. Menstruační krev zkrátka zachytí za ně. Ve srovnání s vložkami se však neposouvají ani nekloužou. A také jsou velmi nenápadné. Na trhu jsou k navíc k dostání menstruační kalhotky několika velikostí, střihů i absorpčních vlastností, ať již se jedná o slabé či silné krvácení. S k tomu určenými kalhotkami se můžete oddávat i řadě sportovních aktivit.

Nechte si poradit

Nevíte si rady, jaký, ať již menstruační kalíšek či kalhotky zvolit? Jaká značka je dle nezávislých recenzí nejlepší? Rozhodování vám nabízí ulehčit server ecoblog.cz zabývající se testováním produktů značek společností řídících se zero-waste filozofií, jako jsou Econea, Biooo, Powerlogy a spousta dalších. Pokud tedy zvažujete koupi menstruačního kalíšku, kalhotek, nebo třeba ekologických vložek a tampónů, rozhodně jste na správné adrese. Všechny recenze jsou psány recenzentkami, které daný produkt osobně vyzkoušely! Nejedná se tedy o placenou reklamu ani PR!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..