Čím se liší dětský nábytek a proč ho domů dětem pořídit?

Ze všeho, co dětem pořídíte, jednoho dne odrostou. Mnozí rodiče se proto snaží kupovat věci hned v dospěláckém provedení. Dětský pokoj zařizují tak, aby nebylo nutné za pár let všechno pořizovat znovu. Jestli je tohle i váš přístup, nejdříve se nad ním zamyslete.

Na začátek nutno podotknout, že věci, z nichž dítě vyroste, pro vás nemusí znamenat vyhozené peníze. Využije je mladší sourozenec, můžete je snadno prodat nebo je schováte do sklepa či na půdu. Trendy v provedení postelí a dětských rostoucích stoliček se příliš nemění a vaše děti za ně možná jednou budou rády, až budou mít vlastní potomky.

Dětský nábytek je veselejší

Do ložnice si klidně pořiďte minimalistický bílý nábytek, ale děti potřebují veselé barvy. Kluci modrou, holčičky růžovou nebo klidně jinou. Dětský pokoj však zařiďte do barev a nebojte se ani barevného nábytku. Pokud nepořídíte nábytek s úplně infantilními obrázky, dítěti vydrží až téměř do dospělosti. Mezi 15. a 20. rokem věku se stejně nevyhnete rekonstrukci pokojíčku. Dospělý člověk už nepotřebuje tolik úložného prostoru, hodí se mu však větší skříň na všechno oblečení či velká postel, až u něj bude přespávat přítel či přítelkyně.

Nábytek vyrobený pro děti je také bezpečnější

Dětský nábytek je nejmenším přizpůsoben všemi aspekty. Nejen že je veselejší, ale také bezpečnější. Zapomeňte na ostré rohy a panty, do nichž si dítě může skřípnout prsty, mnohdy se setkáte se zpomaleným zavíráním dvířek od skříní. Výrobci dětského nábytku musí splňovat patřičné normy, takže vy už potom nemusíte dlouze ověřovat, jaký materiál byl použit na výrobu a čím je vlastně to dřevo napuštěné. Nábytek pro děti je rovněž stabilní, na dítě se nepřevrhne.

Dětský nábytek nepatří jen do dětského pokoje

Měl by být hlavně tam, ale mnohé dětské kousky se hodí i do jiných místností, třeba do kuchyně. Tam by neměla chybět dětská jídelní židlička pro batolata i starší děti, pro něž jsou klasické jídelní židle ještě příliš nízké, a tak by seděly se stolem pod bradou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..