Brno servis notebooku: Vše, co potřebujete vědět

Rozbitý či nefunkční notebook naštěstí není něco, s čím by se většina z nás setkávala pravidelně. Bohužel, když k tomu dojde, člověk pak často neví, co má dělat. Do jakého servisu se vydat? Co všechno vzít s sebou? Jak dlouhou dobu opravy očekávat?

Odpovědi na tyto otázky se pochopitelně budou drobně lišit podle toho, do jakého servisu se vydáte. My je zodpovídáme konkrétně pro případ, kdy si pro Brno servis notebooku vyberete firmu FopaNET sídlící na ulici Hybešova nedaleko hlavního nádraží. Postup u jiných servisů se pravděpodobně nebude výrazně lišit.

Co si vzít do servisu kromě notebooku?

Vezměte notebook a k němu nabíječku. Ve většině servisů sice nabíječky k různým modelům budou mít, ale však uvidíte, v nejhorším si ji odnesete zase domů. Peníze si s sebou typicky brát nemusíte, platíte až tehdy, když si přebíráte opravený notebook. To už budete vědět, kolik peněz si nachystat, přibližnou částku vám technik sdělí po úvodní diagnostice.

Jak dlouho bude trvat oprava?

Toto není možné jednoznačně říct. Dobu vám prozradí až technik podle toho, o jaký problém se jedná. FopaNET nabízející Brno servis ntb provádí většinu oprav do jednoho pracovního dne. Pokud se musí čekat na nějaké náhradní díly, doba se prodlužuje, typicky na 3 pracovní dny. Jestliže přijdete v pátek odpoledne a svůj notebook opravdu hodně rychle potřebujete, nabízí se možnost připlatit si za víkendovou opravu.

Kolik bude oprava stát?

Tady opět záleží na konkrétním problému. FopaNET má na svém webu zveřejněný ceník často prováděných oprav, takže pokud tušíte, v čem spočívá váš problém, můžete se podívat předem. Jinak se částku dozvíte po úvodní diagnostice, která probíhá na počkání.

Nepřijdu o svá data?

Ne. Nemusíte je nijak zálohovat (často je počítač v takovém stavu, že by to ani nešlo). O zálohu se postarají v servisu, vaše data tam budou zcela v bezpečí, a jakmile vám notebook vrátí, všechny vaše soubory v něm budou opět nahrané.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..