Rolety den a noc jsou látkové rolety s vlastností žaluzií

Pokud jde o zatemnění oken, většina lidí volí mezi roletami a žaluziemi. Málokdo ovšem tuší, že existují výrobky kombinující obě tyto varianty. Jde o vnitřní rolety den a noc od firmy FEXI. A proč byste vůbec něco takového měli chtít?

Roleta den a noc vypadá jako klasická roleta skládající se z pruhů látky. Tyto pruhy se ovšem střídají. Na střídačku jsou pruhy látky (v různých barvách), přes niž světlo neprostupuje, a síťky, která světlo naopak plně propouští. Vy si můžete nastavit, jak moc chcete tyto pruhy dávat přes sebe, a tím regulovat světlo v místnosti.

Čím je řešení lepší než klasické žaluzie?

Fexi rolety vypadají stylověji než klasické žaluzie. Vzhledem k tomu, že jde o látku, se nijak nepřehřívají. Klasické hliníkové žaluzie do sebe přes den nasají teplo a v noci hřejí, s látkou se vám nic takového nestane. Kromě toho se látkové rolety den a noc chlubí velmi snadnou instalací. Nic nemusíte nikam vrtat, na okno se pouze zavěsí. Celá instalace navíc nezabere více než 5 minut.

Skutečně zvládnou okno zatemnit?

Rolety den a noc se vyrábí v několika variantách s různou barvou látek i šířkou pruhů. Míra zatemnění se odvíjí od toho, jaký model si zvolíte. Pokud se ráno rádi budíte přirozeným světlem, zvolte si světlejší látku, která ho propouští. Máte-li rádi úplnou tmu, sáhněte po roletě v tmavší barvě a se silnější látkou. Když roletu úplně stáhnete a nastavíte plný překryv pruhů, máte kompletní tmu.

Kam všude se hodí?

Přes rolety Den a noc od FEXI není vidět, proto se nemusíte bát umístit rolety i do koupelny. Na velikosti okna nezáleží, stačí se domluvit a výrobce vám vytvoří rolety přesně na míru. Na webu Fexi najdete návod, jak správně okno změřit.

Nejste si jistí, zda chcete bílé, černé, béžové nebo odvážné růžové rolety? Objednejte si vzorky rolet den a noc. Zdarma si jich můžete objednat až 8 a pak se rozhodnout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..