Nehtová péče bez toxických látek? I to je možné

Kdo chce mít hezké nehty, ten o ně musí pečovat. Lakovat, stříhat, upravovat kůžičku. Obzvlášť pokud využíváte gel laky nebo chodíte pravidelně na manikúru a necháváte si dělat umělé či gelové nehty, měli byste se mít na pozoru. S největší pravděpodobností totiž ani nevíte, jakým všem škodlivým látkám své nehty vystavujete.

Gely, laky i výživná séra na nehty obsahují hromadu toxických složek. Nejčastěji se jedná o toluen, formaldehyd a dibutyl-ftalát, ovšem existují i jiné. Můžete si dohledat nespočet studií o tom, jak škodlivý vliv mají na kůži, oči, někdy i reprodukční systém. Jestliže si nehty lakujete jednou za rok, asi vás taková informace nemusí moc znepokojovat. Pokud je ovšem této proceduře vystavujete pravidelně, je na místě zvážit riziko.

Nehtová péče, která nejen pečuje, ale i škodí

Pojďme se společně podívat na některé látky, které nehtová péče obsahuje, ačkoliv pro lidský organismus nejsou zrovna dvakrát příznivé.

Formaldehyd: O jeho škodlivých účincích pravděpodobně víte. Způsobuje nepříjemný pocit v krku, který zapříčiňuje kašlání i alergie, můžete po něm mít svědivé, pálivé či vodnaté oči.

Toluen: Toto rozpouštědlo je typické svým zápachem podobným ředidlům barev. Ve větších dávkách působí negativní na nervový systém, plíce a imunitní systém.

Xylen: Způsobuje nevolnost a bolesti hlavy.

Kafr: Způsobuje onen typický zápach laku na nehty, může mít na vině i křehkost a změnu barvy nehtů!

Parabeny: Napodobují hormon estrogen, tím pádem při dlouhodobém užívání narušují hormony v těle. Mluví se i o tom, že by mohly být karcinogenní.

Dopřejte svým nehtům zdravou péči

Jde to ale i jinak. Stejně jako v jiných oborech, i v lakování nehtů se objevují výrobky, které jsou škodlivých látek zbavené. Setkáte se s pojmy 3FREE, 5FREE, 7FREE a 10FREE, které ukazují na úroveň netoxicity. 10FREE výrobky neobsahují žádnou z 10 nejčastěji obsažených toxických látek.

Neváhejte se tedy své manikérky zeptat, jaké přípravky používá a zda tyto látky obsahují. Není-li vám schopná odpovědět, zajímejte se sami, případně jděte jinam. Pokud zvládáte manikúru doma, mohla by se vám hodit informace, že e-shop Enii-nails.cz bezpečné produkty prodává. Najdete je snadno podle výše zmíněného označení. Také si u nich můžete přečíst více informací o 10 – TOXICITY.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..