Nejste spokojeni s barvou svých zubů? Tak si je vybělte!

Zářící hollywoodský úsměv je snem mnoha žen i mužů. Pro ten nejlepší účinek doporučujeme zvolit profesionální bělení ve stomatologické ordinaci. Světlejší zuby vám ale zajistí i kvalitní zubní pasta s bělícím účinkem. Na základě jakých parametrů zvolit tu nejlepší? 
Problém většiny bělících zubních past je v jejich agresivitě. Zubní pasty, se kterými se často setkáváme na pultech drogerií (včetně past renomovaných značek), často příliš obrušují zubní sklovinu. Před nimi je tedy na místě se mít na pozoru, jinak na svých zubech napácháte více škody než užitku. 

Bylinková bělící zubní pasta? Pro bílé zuby přímo ideální

Velmi kvalitní zubní pasty najdete v portfoliu bylinné kosmetiky Twin Lotus, která za svými uživateli doputovala až z exotického Thajska. Jejich pozornosti by neměla uniknout především pasta s bělícím účinkem Twin Lotus Active Charcoal, za jejímž bělícím účinkem spolu s koktejlem vybraných bylinek stojí aktivní kokosové uhlí. 

Zázračné kokosové uhlí

Už jste slyšeli o kokosovém uhlí? Ve stomatologii se v podstatě jedná o revoluční složku svého druhu, do které se zamiluje každý, kdo z pravidelných stomatologických prohlídek chce odejít s úsměvem na tváři, tedy bez zákroku. A nejenom to, tato pasta si poradí hned s několika problémy najednou. 

Proti plaku i bakteriím 

Aktivní kokosové uhlí v kombinaci s hřebíčkovým olejem, šalvějí a patentovanou bylinnou směsí “Transatak” v první řadě v ústech dokáže upravit tamní mikroflóru, která ve zdraví zubů, ale i dásní hraje klíčovou roli. Jinak se v ní daří bakteriím, které dokáží spustit řadu procesů, na jejichž konci stojí zubní plak a mnohdy i zubní kaz. 

Čistý, a tudíž světlejší chrup

Výsledkem pravidelného používání pak je nejenom hladší, ale také celkově světlejší povrch zubu, který navozuje dojem, že pasta chrup bělí. Ve skutečnosti máte jen velmi dobře vyčištěné zuby zbavené již zmíněného zubního plaku, který se mimo jiné projevuje i na nevzhledném zabarvení zubů. Věřte, že to je ten nejšetrnější způsob „bělení“ chrupu, který si vaše zuby přímo zamilují. Nebudou při něm totiž trpět. Naopak. Dopřejete jim to nejlepší. Za to se vám odmění nejenom celkovým zdravím ústní dutiny, ale také svěžím dechem, který vás navíc neopustí po celý následující den po ošetření. 

Zubní kámen nebude mít šanci

Tímto ovšem přednosti zubní pasty zdaleka nekončí. Spolu se silnými hojivými a detoxikačními účinky se tato pasta ukazuje jako účinná při boji se zubním kamenem. Snaha se ho zbavit se obzvláště pro některé z nás dá přirovnat k boji s větrnými mlýny, a to i při té nejpečlivější ústní hygieně. Není totiž zcela známo, co přesně jej způsobuje. A jeho odstraňování spolu s vrtáním zubního kazu stále patří mezi nejméně oblíbené stomatologické zákroky. Při pravidelném používání této pasty k obavám nebude žádný důvod. Zubní kámen nebude mít šanci ani vzniknout. 

Vsaďte na prevenci!

Je všeobecně známé, že zdravotním potížím je lepší předcházet, než se jich následně zbavovat. A a na zdraví chrupu a dutiny ústní to platí dvojnásob, což mi potvrdí nejeden pacient, kterému v osmdesátých letech minulého století někdejší povinné pravidelné stomatologické prohlídky na školách způsobily fobii ze zubařů. Věře, že tato pasta vás panické hrůzy ze zubaře zbaví. Nebo ji alespoň významně omezí. Jejím pravidelným užíváním rozhodně budete minimalizovat pravděpodobnost výskytu potíží, jež by vyžádaly stomatologický zákrok. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..