Kartouzská kočka, klidná kamarádka

Ačkoliv by se mohlo zdát, že pořídit si kočku coby tichého společníka je báječný nápad, nemusí tomu být tak vždy. Ne všechna mňoukající plemena jsou povahou klidná a přátelská. V případě kartouzské kočky se ale není třeba obávat. Vyrovnanější stvoření jen tak nenajdete.

Má ráda společnost, ale samota jí nevadí

Někdy nám brání v pořízení domácího mazlíčka myšlenka, že stráví většinu dne samotný doma. Kartouzská kočka však vaši nepřítomnost nijak oplakávat nebude. To naopak třeba barmská kočka potřebuje k životu vaši pozornost, lásku a péči takřka stále. I když je kartouzská kráska společenské zvíře, které se bez potíží snese se psy a i jinými kočkami, dokáže si naplno užít samotu. Je chytrá, zábavu si najde. Bude dlouho pozorovat z okna dění venku, zvládne prospat takřka celý den a těšit se, až se s vámi zase přivítá. Její výhodou je i fakt, že příliš často nemňouká. Ideální do bytu s nepříliš tolerantními sousedy.

Krásná srst nepotřebuje zvýšenou péči

Poznávacím znakem kartouzských koček je kromě jiného jejich hustá, dvojitá, od těla odstávající srst. O něco delší, než je u krátkosrstých koček běžné, modrošedé chlupy takřka nelínají a přirozeně odpuzují vodu. Občasné vyčesání srsti pomocí gumového kartáče, kterým snadno zbavíte kočku uvolněných chlupů, bude naprosto dostačující. Kartouzská kočka vzezřením připomíná britskou modrou kočku, nicméně zkušení chovatelé vědí, že barevná škála srsti od modré až k šedé včetně náznaků kresby, stínování či snad narezlosti se liší.

Není vybíravá

Kartouzské, stejně jako jiné kočky si rády zamlsají. Nicméně to neznamená, že by vyžadovaly speciální stravu. Běžně dostupné krmivo určitě ocení. Na https://www.prymus.cz najdete granule i masové konzervy, u nichž si můžete být jistí kvalitou za příjemnou cenu. Mléko coby náhrada tekutin je dobrý nápad leda tak v pohádkách. Vy dopřejte kočce stálý přísun čisté vody.

Až se budete rozhodovat, které plemeno koček se vám stane nejlepším kamarádem a společníkem, mrkněte na http://infopes.cz/category/plemena-kocek/. Najdete tady cenné informace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..