Nápady a inspirace do zahrady

První sněženky už dávno vystrčily své růžky a co nevidět je vystřídají bledulky, petrklíče a další primulky. Zima zkrátka je pryč a je tu dlouho očekávané jaro. Příroda se pomalu probouzí ze zimního spánku a profesionální i amatérští zahradníci by už měli být v plné polní, vyzbrojeni na zahradní sezonní kolotoč.
Ze záhonků bude třeba odstranit chvojí a napadané listí, provzdušnit trávník, sestříhat okrasné traviny, podzimní trvalky a jabloně. A brzy nastane vhodná doba i na sázení okrasných dřevin a ovocných stromů. A ty samozřejmě bude zapotřebí pravidelně zavlažovat. 

Závlahové systémy

Dostatečnou závlahu nejenom nově vysazených rostlin rozhodně nepodceňujte. Mohly by totiž uschnout. Zavlažovat byste měli minimálně jednou denně, v létě ideálně v časných ranních či pozdních večerních hodinách, aby se vláha neměla šanci odpařit. Kdo ale v současné době má čas a sílu na obcházení záhonků s konvemi? Námahu i čas v tomto smyslu dnes naštěstí už ušetří sofistikované závlahové systémy

Zahradní lehátka

Na své zahradě byste ale neměli jen otročit. Zahrada je přeci apriori symbolem relaxace. Pořiďte si proto pohodlné zahradní lehátko, umístěte ho na vaše nejoblíbenější místo v zahradě a mezi prací se na něj alespoň na deset minut natáhněte. Zavřete oči a myslete na něco pěkného. Nebo jen poslouchejte zpěv ptáků. Uvidíte, s jakým elánem se po chvilce vrátíte do práce.

Okrasné kameny a zahradní sochy

Moderní zahrady jsou více než místem, na kterém se pěstují květiny, ovoce a zelenina. Naopak se stávají multifunkčním pokračováním interiéru. Proto se neobávejte ke své zahradě tak přistupovat. Na zahradách se dnes běžně griluje, pořádají zahradní párty, hrají sportovní hry, a to i do pozdních nočních hodin. Moderní zahrada by měla být dobře osvětlená a chybět by v ní neměly ani různé prvky zahradní architektury, jako jsou okrasné kameny a zahradní sochy. Fantazii se rozhodně meze nekladou. Svou zahradu si zkrátka vyšperkujte dle svých představ. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..