4 znaky bezpečných vchodových dveří

Bezpečí a ochranu před stále rafinovanějšími triky zlodějů již dnes jen tak někdo nepodcení. Většina majitelů bytů či domů dokonce ví, že klíčem k ochraně jejich bydlení jsou kvalitní bezpečnostní dveře. Jak ale poznat, že se tímto přívlastkem pouze nehonosí a s jejich bezpečností to není kdovíjak slavné?

Abyste každé ráno mohli s klidem v duši odejít do práce nebo se jednou za čas vydat na dovolenou, měly by vaše bezpečnostní dveře splňovat určité parametry.

1. Základem je dostatečná bezpečnostní třída

Bezpečnostní třída svým stupněm definuje úroveň zabezpečení. Existuje jich 6, přičemž první dvě lze snadno prolomit hrubou silou a za pomoci jednoduchých nástrojů. Dveře s třídou 3 a 4 jsou pro běžné domácnosti ideální, vyšší stupně jsou určené pouze pro speciální účely, například v bankách nebo v armádě.

Pokud vám prodejce nabízí ke dveřím certifikát o bezpečnosti, ověřte si, že skutečně patří danému typu bezpečnostních dveří. Pokud by to tak nebylo, nemusela by vám pojišťovna v případě krádeže uhradit vzniklé škody.

2. Nepodceňuje rám a zámek

Kromě konstrukce, váhy a použitého materiálu poznáte bezpečné dveře i podle rámu. Dveře do domu s dvouplášťovou ocelovou konstrukcí a ocelovým rámem lze považovat za velice bytelné. Stejně tak zámek a kování. To by mělo být z dostatečně kvalitní oceli a společně se zámkem opět spadat alespoň do třetí bezpečnostní třídy.

3. Nebezpečí nehrozí jen od zlodějů

Bavíme-li se o absolutním bezpečí, berme v potaz i přírodní živly. Proto vybírejte bezpečnostní dveře s protipožární ochranou. Zejména dveře do bytu by zároveň měly disponovat tlumením hluku, v panelových domech to jistě oceníte. V rodinných domech se zase hodí zvýšená tepelná izolace.

4. Výrobce vybírejte poctivě

Pokud nevíte, kde bezpečnostní dveře shánět, vždy si potenciální dodavatele pořádně proklepněte. Žádný vám sice nedokáže ochránit váš majetek stoprocentně, protože žádné dveře vás rizika krádeže úplně nezbaví, náhledem do jeho historie, obchodního rejstříku a referencí eliminujete nebezpečí nekvalitní koupě. Náš tip na spolehlivého prodejce s historií, širokou nabídkou a bezproblémovým servisem směřuje k bezpečnostním dveřím Next.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..