Vezměte si přírodu domů!

Přírodní materiály vždy hrály při stavbách i rekonstrukcích hlavní slovo. Každý kámen a kus dřeva jsou nenapodobitelným originálem. Přináší do domu i zahrady nestárnoucí eleganci, a především dřevo i pocit útulnosti a tepla.

Letní posezení na dřevěné terase nemá chybu

Jsme národ milující grilování takřka za každého počasí. Dřevěné terasy jsou k těmto kratochvílím jako dělané. Obvykle se realizují z dřeva jehličnanů, případně ze stromů exotického Massaranduba. V obou případech jde o skvělou volbu. Dřevo je velice tvrdé, odolné, zároveň vás v horkých dnech nečeká pálení bosých nohou a v zimě uklouznutí, jak by se nejspíš stalo u terasy s kamennou dlažbou. Aby dřevo vydrželo dlouho bez poškození, je třeba o terasová prkna pečovat. Na trhu existují bezbarvé i pigmentové barvy na bázi oleje, které umožňují dřevu dýchat, eliminují riziko popraskání či nabobtnání jeho povrchu. Dřevo se po impregnaci stává odolné vůči vodě i blednutí v důsledku působení slunečních paprsků.

Obkladové palubky venku i uvnitř

Stejně jako v případě teras, i obkladové palubky a dřevěné fasády mají favority, které se k jejich výrobě hodí nejvíce. Smrkové palubky představují nejčastější variantu, nicméně nejcennější je dřevo modřínu sibiřského. Obsahuje zvýšené množství pryskyřice působící jako ochrana před napadením houbami. Za zmínku stojí i červený cedr či borovice. Obkladové palubky propůjčí prostoru oku lahodící vzhled. Bodují i díky tepelněizolačním vlastnostem. Obložením podhledů a stěn tak v konečném důsledku ušetříte na výdajích za energie.

Nemusíte do lesa!

Au-Mex je specialista na dřevo. V jeho e-shopu i kamenné prodejně v Praze seženete dřevěné podlahy, terasy, palubky, fasády, deskové materiály (překližka apod.), ale i prostředky k impregnaci dřeva a následné péči o něj. Kromě širokého sortimentu zboží vám zajistí i profesionální poradenství, montážní práce, následnou údržbu a renovaci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..