Rýmičce je lepší předcházet. A nejenom jí

Každý lékař vám potvrdí, že nemocem je lepší předcházet, než je léčit. Na tzv. nemoci z nachlazení to platí dvojnásob. 
K zimnímu období tak nějak patří. Rýma, kašel, bolesti hlavy, pobolívání v krku. Souhrnně je nazýváme nemoci z nachlazení a od listopadu do března máme pocit, že jimi trpí snad každý. Přitom existují víceméně účinné způsoby, jak jim předcházet.

Jak jsem se zbavila chronické rýmy

Snad odjakživa jsem doslova trpěla na urputné rýmy, které mě s železnou pravidelností přepadávaly na přelomu podzimu i zimy. Pojmem urputná rýma mám na mysli stav, kdy jsem během jednoho vysmrkání posmrkala jeden velký pánský kapesník. Pak ale rýma jakoby zázrakem zmizela. A zaklepat musím, že už nesmrkám několikátý rok. Co se se mnou stalo? Zásadně jsem změnila svůj životní styl. A také jsme si pořídili pejska, se kterým jsem byla nucena (a stále jsem) minimálně dvakrát denně bez ohledu na počasí vyrazit na procházku.

Česnek a koňské dávky vitamínu C

K tomu úderem podzimu do svého jídelníčku zařazuji koňské dávky vitamínu C v podobě rakytníkového sirupu a čerstvě vymačkaných citrusových šťáv, které si spolu s teplou vodou s citronem a zázvorem dávám po ránu. Minimálně dvakrát týdně si také dopřeji rozmačkaný stroužek česneku, ať již na topince, nebo v pomazánce. Nevím, jestli to je výše zmíněným, ale po rýmě stejně jako kašli a bolestech v krku už několik let u mě není ani památky.

Nedejte nemocem z nachlazení šanci

Pokud stejně jako svého času já rok co rok trpíte na nemoci z nachlazení, zkuste proti nim vytasit stejné zbraně. Tedy dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a vitamíny. A nepodceňujte roli zmíněného česneku, který je známým přírodním antibiotikem a na rýmičku skutečně zabírá, byť uznávám, že ne každý jej může konzumovat v syrové podobě jako já. Jistý „odér“ z úst vám po jeho požití totiž nepřehluší ani ústní vody nehledě na to, že také snižuje krevní tlak.

Vyzkoušejte doplňky stravy

V tomto případě bych vám doporučila česnek ve formě doplňku stravy, jenž najdete v nabídce společnosti Naturvita. Jedná se o přípravek s názvem ALLICOR Super a spolu se sušinou česneku obsahuje i vitamíny B6, B12, C, E a betakaroten. Užívejte jednu až dvě tablety denně a uvidíte, že si u vás nemoci z nachlazení ani neškrtnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..