Recence AngelSounds Fetal Doppler

angelsounds-1

V současné komplikované době, kdy nezanedbatelné množství párů má problémy s početím se není čemu divit, že když se již povede otěhotnět, jsou některé ženy ze strachu o dítě více úzkostnější. Zejména pak ty ženy, které si prošly zamlklým těhotenstvím. V těchto případech je čekání na další vyšetření lékařem a potvrzení že je vše v pořádku, jako čekání studenta na maturitu, ze které má strach, v obavách jestli vše dobře dopadne. Naštěstí žijeme v dnešní moderní době a tak není problém, aby si samy ženy doma kontrolovaly srdeční tep nenarozeného dítěte a byly tak mnohem více v psychické pohodě.

AngelSounds

AngelSounds je speciální přístroj využívající Dopplerova efektu pro detekci srdečního rytmu ještě nenarozeného dítěte. Tep si můžete kdykoliv poslechnout a ujistit se tak, že je dítě v pořádku. Cena přístroje je velmi nízká. Pokud umíte nakupovat zboží přímo z Číny (ideálně přes bezpečný eBay.com), můžete přístroj sehnat i s dopravou, která je zdarma, za cenu necelých 500,-Kč (v 6/2016 přístroj koupen za 465,-Kč). V opačném případě si přístroj musíte koupit od nějakého z lokálních prodejců. Ti AngelSounds prodávají za cenu od 700 až do 1.300,-Kč.

[sc name=”Adsense-responzivni” ]

Jak to funguje?

Nebudeme zde řešit technickou stránku Dopplerova jevu a rovnou se podíváme na to, jak se přístroj používá. Vše je velmi snadné. Přístroj má jen jeden ovládací prvek. Tím je kolečko hlasitosti, kterým se přístroj zároveň spouští. Po zapnutí se spodní částí přístroje jezdí v okolí dělohy a hledá se rychlý srdeční tep (zhruba 2x rychlejší než tep dospělého člověka). Zvuk srdce můžete poslouchat v přiložených sluchátkách a zároveň si je pomocí mikrofonového vstupu v počítači nahrávat. To je vše. Pro snadnější poslech vám doporučujeme v obchodě se zdravotními pomůckami koupit SONOGEL, který s cenou kolem 60,-Kč výrazně usnadní poslech srdce. Místo gelu můžete použít dětský olejíček, ale nečekejte od toho zázraky.

Zvuk srdce je pomocí přístroje AngelSounds překvapivě velmi dobře slyšet.

Opravdu to funguje?

Přístroj vyrábí firma Shenzhen Jumper Medical Equipment Co.,Ltd a jak už ze samotného názvu vyplývá, nejedná se o žádnou pouťovou hračku, jak tomu jindy bývá. Před nákupem jsme byli skeptičtí, zejména kvůli nízké cenně přístroje, nicméně přístroj opravdu funguje a překvapivě velmi dobře.

Z počátku je potřeba mít s hledáním srdečního rytmu trpělivost. Až se to naučíte, půjde to rychleji.

Co je součástí balení

V malé krabičce najdete samotný přístroj, sluchátka a poněkud nepochopitelně USB kabel, který se nepřipojuje do USB, ale do mikrofonového vstupu v počítači. Dále je tu překvapivě dobře zpracovaný manuál, bohužel však v angličtině. Vzhledem k tomu, že byl přístroj koupen v Číně, počítalo se s tím. Otázka je, jestli čeští prodejci, kteří také přístroje koupili v Číně, budou dělat český manuál. Zákon jim to nařizuje, otázka je, jestli ho dodržují.

Součástí balení není 9V baterie, tu si musíte dokoupit sami.

[sc name=”Adsense-responzivni” ]

angelsounds-8 angelsounds-7 angelsounds-6 angelsounds-5 angelsounds-3 angelsounds-2

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..