vlčák

Elektronický obojek pro psa je ideální pomocník při výcviku

vlčák

Jak se říká, “každý pes jiná ves” a tak se není čemu divit, že každý pes je unikátní tvor. Jeden se dá velmi dobře ovládat a jeho výcvik je zcela bezproblémový, jiný naopak je velmi temperamentní, tvrdohlavý a nesnadno vycvičitelný. V situacích, kdy je výcvik psa komplikovanější a kdy se vyčerpali jiné alternativní metody výcviku, přichází na řadu elektronický obojek. Ten někdo může brát jako příliš drastický či nehumánní, ale opak je pravdou. Zejména když si uvědomíte, co jste se ve škole učili o Pavlovových psech, respektive Pavlovovu reflexu.

U lidí to moc nefunguje, u psů však ano

Nevíme, jak moc si pamatujete biologii ze základní školy a nechceme zabíhat do nudných podrobností, takže pro jistotu jen ve zkratce. Ivan Petrovič Pavlov, mimochodem, velmi uznávaný lékař, psycholog a fyziolog na začátku minulého století zjistil, že se psi dají poměrně snadno naučit určité reflexy. Mezi jeho nejslavnější pokusy patří naučení psů slinění při zazvonění zvonečku. Tímto pokusem Pavlov ukázal, že se psi dají poměrně snadno naučit určitým vzorům chování. Tohoto se dodnes při výcviku psů s úspěchem využívá, kdy se psi učí specificky reagovat na určité podněty. A protože doba pokročila, tak dnes necinkáme na zvonečky, ale používáme při výcviku psů ke korekci chování elektronický obojek, který má oproti jiným způsobům výuky několik významných výhod.

Co je to vlastně elektronický obojek a proč ho používat?

Elektronický obojek je obojek, který umí vydávat světelné, zvukové, vibrační a elektrické impulsy. Obojek je možné na dálku ovládat a korigovat tak chování psa. Mimochodem ovládat například obojek LCD 100LV 998D jde až na 300 metrů. Oceníte ho tak nejen když vám pes uteče na větší vzdálenost, ale také při výcviku samostatnosti. Pokud nechcete dávat psovi elektrické impulsy (jedná se o slabé elektrické impulsy – z dvou tužkových baterií toho víc nedostanete), můžete používat světelných vibračních nebo akustických signálů.

Elektronické výcvikové obojky, úžasného pomocníka při výcviku psů, seženete za velmi příjemné ceny na specializovaném webu elektronickeobojkypropsy.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..