bosch plr 25

Recenze laserového dálkoměru BOSCH PLR 25

bosch plr 25

Laserový dálkoměr, laserový metr nebo prostě jen digitální metr, sami si vyberte co chcete, je neskutečně fantastická pomůcka pro přesné, snadné a rychlé měření vzdálenosti, objemu a obsahu jak v interiéru, tak exteriéru. Protože v současnosti na trhu s laserovými metry dominuje značka BOSCH, tak se nyní podíváme na BOSCH PLR 25, jehož popis v e-shopech je velmi strohý a nekompletní.

Za značnou BOSCH, ať se již jedná o jakýkoliv jejich přístroj se skrývá více než staletá tradice německé společnosti, na kterou se dá vždy spolehnout. Nejinak je tomu i v tomto případě. A to i přestože je metr vyrobený v Malajsii. Kvalita na vás dýchne hned od začátku. Přístroj je totiž zabalený ve velké bytelné krabici do plastu, do kterého se budete muset dostat s pomocí nějakého ostrého nástroje. Po otevření vás hned překvapí samotný metr, papírový manuál, který se dnes už tak moc nevidí, ochranný obal a kvalitní AAA baterie. V podrobném a celkově zajímavém manuálu najdete ve 26 jazycích nálepku na přístroj upozorňující na přítomnost laseru třídy II. v přístroji. Je to drobnost, ale svědčí o pečlivosti výrobce.

[sc name=”Adsense-responzivni” ]

Samotný přístroj přes svůj strohý design je velmi zdařilý. Tělo je bytelné a z části pogumované, což oceníte na stavbách a v prostředí se stíženými pracovními podmínkami. Displej má velké a dobře čitelné znaky. Škoda jen, že není podsvětlený. Měření je velmi snadné a i bez manuálu každý rychle pochopí funkce deseti tlačítek na přední straně. V krátkosti, červené zapíná přístroj, laser a spouští měření. Řada tlačítek níže pak umožňuje přepínání mezi měřením vzdálenosti, obsahu a objemu. Řada níže pak pracuje s pamětí přístroje. Ta je mimochodem jen pro jedno číslo, ke kterému můžete přičítat, nebo od kterého můžete odečítat naměřené vzdálenosti. Je to taková jednoduchá, avšak plně dostatečná kalkulačka. Poslední řada tlačítek umožňuje přičítat nebo odčítat k naměřeným hodnotám délku přístroje, nulovat hodnoty a zapínat kontinuální měření. To je mimochodem velmi rychlé, doslova okamžité. A vůbec měření celkově je rychlé. V e-shopech udávané 4 sekundy jako doba měření je hloupost.

Závěr

BOSCH PLR 25 je výborný pomocník, do kterého se vyplatí trochu zainvestovat.

Technická data

 • rozsah měření 0,05-25 metru
 • přesnost +- 2 mm
 • nejnižší zobrazovaná jednotka 1 mm
 • provozní teplota -10 až +50 stupňů Celsia
 • skladovací teplota -20 až +70 stupňů Celsia
 • Relativní vlhkost max 90%
 • Třída laseru II.
 • Typ 635 nm, < 1 mW
 • Průměr laserového paprsku ve vzdálenosti 10 metrů 6 mm
 • Baterie 4x AAA
 • Hmotnost 0,18 kg

Štítky a manuál BOSCH PLR 25

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..