koupelna

Sprchové kouty moderně a jinak

koupelna

Sprchový kout nemusí být nutně jen malý “provizorní” prostor pro rychlé omytí, jak tomu bylo ještě relativně nedávno. Ty časy jsou naštěstí ty tam. Moderním sprchový kout může dnes fungovat jak elegantní doplněk vaší koupelny, a to bez ohledu, jestli je malá jen několik málo čtverečních metrů, nebo je velká jak obývací pokoj. Stejně tak to může být i místem, kam se budete těšit. Vše záleží jen a jen na vašich představách a finančních možnostech. Pojďme si nyní ukázat, pár tipů, jak si sprchový kout zvelebit.

Sprchový box, nebo sprchový kout?

Chcete-li rychle a bez komplikací zmodernizovat svou koupelnu, pak je pro vás vhodnější používat sprchové boxy. Jsou to již kompletně vybavené produkty, které se rychle a snadno zprovozní, podobě jako když si kupujete nábytek. Jedná se o docela levné a přitom velmi elegantní řešení. Chcete-li více prostoru, větší luxus, nebo vyšší variabilitu, pak je lepší vybudovat si klasický sprchový kout.

Chcete sprchový kout? Pak začneme od podlahy

Ve sprchovém koutu můžete použít jak klasické vaničky, které mohou být v různém provedení od klasických notoricky známých akrylátových vaniček, až po vaničky z litého mramoru, které však již něco stojí. Modernější než sprchové vaničky jsou odtokové žlaby, které vám umožní snadný a bezpečný přístup do sprchy, protože mezi sprchovým koutem a okolím není žádná překážka. To ocení především lidé s omezenou motorikou a ti, kteří požadují luxus, nebo ti, jenž jsou omezeni atypickým prostorem. Pozor však na to, že před nákupem je potřeba prověřit jestli je vaše podlaha vhodná pro použití zapuštěného žlabu.

Po výběru “podlahy” následuje výběr sprchového koutu. Ty se dělají v mnoha variantách a tvarech. Milovníci designu určitě popřemýšlí o bezdvéřových koutech, nabízející neomezenou variabilitu. Více konzervativnější lidé pak nejspíše sáhnou po nástěnných sprchových koutech, případně sprchových dveřích, nebo pevných stěnách. Ty nabízí vyšší míru soukromí a vyšší ochranu před stříkající vodou.

V neposlední řadě je potřeba si vybrat, jestli do sprchového koutu budete instalovat ruční sprchu nebo hlavové sprchy. Obojí má své pro a proti, takže pečlivě přemýšlejte. Ruční sprchy umožňují cílenější omývání a různé masážní režimy, zatím co hlavové sprchy zážitek z  vydatného “deště” v elegantním provedení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..