Dívka chodící po podlaze

Vinylové podlahy jsou méně známé, ale o to zajímavější podlahové krytiny

Dívka chodící po podlaze

Díky široké nabídce podlahových krytin na trhu, je více než kdy dříve nutné vybrat tu správnou, respektive nejvhodnější podlahovou krytinu. A přestože se to může zdát jako docela komplikovaný úkol, není to zas tak těžké, zejména, pokud máte v hledáčku vinylové podlahy, které představují významnou konkurenci laminátovým a dřevěným podlahám. Oboje totiž mají několik zásadních nedostatků, s kterými si vinylová krytina poradí velmi snadno.

Není PVC jako PVC

Nadpis je možná trochu zavádějící, avšak je na něm kus pravdy. Totiž, vinyl je udělaný z PVC, což je zkratka polyvinylchloridu, z kterého se dělají jak klasické měkčená PVC, tak i zmiňovaný vinyl. Rozdíl mezi nimi je velmi jednoduchý. První měkčený PVC je znám pod laickým označením “lino”. To se prodává v rolích, podobně jako koberce. Zatímco vinyl je mnohem tvrdší a prodává se jako laminátová podlaha po dílech.

Výhody a instalace vinylových podlah

Vinylové podlahy v sobě kombinují vlastnosti jak měkčeného PVC, tak laminátových podlah. Výsledkem je tak podlahová krytina odolná vůči mechanickému namáhání a vodě. Přitom moderní vinylové krytiny mohou mít a také mívají různou povrchovou texturu, a to i v 3D. Díky tomu tak můžete mít doma, v koupelně nebo třeba kuchyni, podlahu tak dobře imitující dřevo, že jen pohledem byste těžko poznali z čeho je skutečně podlaha udělaná.

Instalace vinylové podlahy je velmi snadná a zvládne jí doslova každý, kdo si pořádně přečte návod na instalaci. Mimo to, výrobci se předhánějí v tom, kdo vymyslí lepší systém spojování jednotlivých dílů podlahové krytiny, takže stačí nekupovat to úplně nejlevnější abyste narazili na nějaký z rychlých a dokonalých systémů spojování. Tudíž asi největší výzvou při instalaci nové podlahové krytiny je podlahové vytápění, je-li použito, nebo oprava nerovností samonivelační hmotou. To ostatní je jen sendvičové pokládání vrstev na sebe s jejich případným lepením, čímž je mimochodem dosaženo většího zvukového utlumení dopadajících předmětů nebo nárazů hrajících si dětí, za což vám budou sousedé vděčni.

Vlastnosti vinylové podlahy v bodech

  • velmi snadná a rychlá instalace
  • cenově vycházejí podobně jako laminátové podlahové krytiny
  • odolné vůči vodě – lze umývat mokrým hadrem
  • odolné vůči mechanickému namáhání – vhodné do jakékoliv části bytu
  • široká nabídka povrchů imitujících dřevo, kámen a jiné
  • možnost využít podlahového vytápění
  • povrch je celkově příjemný na dotek
  • dobré zvukově izolační vlastnosti
  • vinyl je jen několik milimetrů tlustý, takže zbytečně nezvedá podlahu

Nezapomeňte! Než si objednáte vinylovou podlahovou krytinu, podívejte se také na tapety. Jejich nabídka je velmi široká a už dávno to nejsou ty hrozné staré tapety.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..