Čistota koberce není jen kosmetická otázka, ovlivní i naše zdraví

 

cisteni-kobercu-brno

Koberce a koberečky v domácnosti jsou velmi tradičním a oblíbeným doplňkem. Pojí se v nich estetické kvality a vytříbený design s praktickými funkcemi: dobře zvolený koberec výrazně ovlivňuje a dotváří vzhled celé místnosti, ale dokáže pokoj také zateplit, zútulnit a zvýšit komfort bydlení.

Každá mince má ovšem i svůj rub. Koberce fungují jako lapače prachu a semeniště roztočů. Alergici o tom jistě vědí své, ovšem i pro zdravé osoby není kumulace prachu a roztočů v koberci rozhodně žádným přínosem. Pokud se navíc na koberci objeví skvrny, například od převržených nápojů, domácích zvířat nebo od pastelek vašich dětí, je velice obtížné vrátit koberec svépomocí do původního čistého stavu. A kdo se dělí o byt s nějakým tím čtyřnohým mazlíčkem, ten zná na vlastní kůži útrapy, které provázejí odstraňování zvířecích chlupů z hustého vlasu koberce.

I koberec si zaslouží adekvátní pozornost

Aby koberce zůstaly dlouho jako nové, vyžadují pravidelnou údržbu. Luxování je sice základ, ale jen ono samotné nestačí, dokáže odstranit nečistoty jen z povrchu koberce. A domácí drhnutí na mokro je již zcela nevhodnou kratochvílí. Dlouhé působení vody je ke koberci velice nešetrné a po uschnutí většinou stejně najdeme všechny skvrny na jejich původním místě.

Čas od času by tedy mělo být dobrým zvykem nechat si koberce vyčistit od profesionální firmy. Expert na úklidové služby, společnost LadyHelp, provádí hloubkové mokré čištění koberců Brno, jež odstraní veškeré nečistoty, roztoče a další mikroorganismy z celé struktury koberce, přitom jej však příliš nepromáčí, a tedy zbytečně nezatěžuje. Samozřejmostí je využívání kvalitních čisticích prostředků, neobsahujících bělidla a maximálně šetrných k materiálu a barvám koberce. Ten po zásahu profesionálů zůstane provoněný a perfektně čistý.

Důležité je provádět čištění pravidelně, minimálně v intervalu jednoho roku. Pokud však trpíte alergiemi, máte doma malé děti či zvířata, je namístě uvažovat o četnějších návštěvách specializované firmy. Při čištění koberce totiž nejde pouze o estetickou proceduru, ale o významné zlepšení kvality a zdravotní nezávadnosti prostředí, v němž se dennodenně pohybujeme, spíme nebo si hrajeme s dětmi. Než si tedy půjdete do lékárny pro prášky na alergii, domluvte si první schůzku s odborníky ze společnosti LadyHelp a možná zjistíte, že vaše problémy měli na svědomí drobní nevítaní hosté, ukrytí ve vašem koberci.

Velký efekt za příznivou cenu

Úklidová agentura www.LadyHelp.cz přijede za vaším kobercem kamkoli v Brně, či v Jihomoravském kraji. Za mokré vyčištění jednoho metru čtverečního koberce zaplatíte 30 Kč, pokud jste mimobrněnští, připočtěte ještě šest korun za každý kilometr cesty.

Není nad čím váhat – budete překvapeni, jak velkou změnou pro váš domov může profesionální vyčištění koberců být.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..