logo Ford na masce auta

Zkušenosti s AAA Auto: Jak probíhala koupě ojetého vozu?

logo Ford na masce auta

Osobní automobil je oddaný přítel a pomocník, bez kterého se v dnešní uspěchané době obejde jen málokdo. A když po letech vypoví službu, není čas na dlouhé loučení a naopak je nutné okamžitě jednat. Nevyplatí-li se oprava, uchylujeme se k plánu B, tedy k hledání vhodného nástupce. My jsme se zaměřili na největšího tuzemského prodejce ojetých vozů – autobazar AAA Auto. Zajímalo nás, jestli je nákup automobilu skutečně tak rychlý a bezproblémový, jak „Áčka“ prezentují.

Celý proces začal hledáním ideálního kandidáta na webových stránkách autobazaru. Obratem jsme kontaktovali operátora a ujišťovali se, zda je námi vyhlédnutý automobil na nejbližší pobočce. Nabízí sice rychlý přesun z libovolné pobočky, ale pouze za podmínky složení vratné kauce (vratná je v případě, že si automobil koupíte). Měli jsme však štěstí a kauce nebyla nutná. V autobazaru, který jsme se chystali navštívit, byly hned tři automobily odpovídající našim kritériím.

Vyrazili jsme společně se zkušeným automechanikem a během několika minut se nás ujal mladší, ale velmi milý a ochotný pracovník. Neztráceli jsme čas a postupně důkladně prohlédli a vyzkoušeli dva vozy, které jsme si vyhlédli na internetu. Poslední již bohužel nebyl k mání, nový majitel si ho odvezl jen několik hodin před námi. Co se týče obou vozidel, šlo o sedany nižší střední třídy, konkrétně o Ford Focus s benzinovými motory o obsahu 1.6 a 1.8. Rozhodování bylo poměrně složité, protože žádný z vozů netrpěl většími nedostatky a jejich technický stav odpovídal stáří, způsobu používání a počtu najetých kilometrů. Drobné nedostatky na karoserii (lehké škrábance) vyvážila bohatá výbava a skutečnost, že do automobilů nebylo nutné investovat větší částky.

Nakonec jsme se rozhodli pro Focus s obsahem 1.6 (spolehlivost, nižší spotřeba…) a dokonce se nám podařilo vyjednat malou slevu. Následovala administrativní část, po které nelze AAA Auto nic vytknout. Transparentní smlouva bez jakýchkoliv háčků a dvousmyslů, podpis a mohlo se vyrazit na cesty.