Luxusní skleněné vitráže

infoJedním ze způsobů, jak udělat své bydlení, restauraci nebo třeba knihovnu, osobitější a zajímavější, spočívá v používání netradičních designových doplňků. Jedním z takových ne vysloveně netradičních, avšak málo používaných doplňků jsou vitráže, pískování či skleněné mozaiky.

Co jsou to vitráže?

Jedná se o uměleckou technologii zpracování skla, kdy se na základě grafické předlohy nařeže různobarevné sklo, které se pak pomocí cínu a olova spojuje do výsledného skleněného obrazu, který se pak nejčastěji vkládá do okenních rámů.

Vitráže nepatří do minulosti

Přestože, první co vás asi při pomyšlení na vitráže napadne, je starý kostel či vitrážová okna Obecního domu v Praze, s motivy od Muchy, tak rozhodně tato technika nepatří minulosti. Ba naopak. V dnešní unifikované době, kdy 70% všech plastových oken v ČR vypadá úplně stejně, jen rozměry se liší, je potřeba se nějak vymanit z šedivého průměru.

Pískování skla

Pískování skla je další ze způsobů zpracování skla, kdy se na sklo nanese šablona, podle které se pak pomocí tryskajícího písku vytvoří požadovaný vzor. Takto můžete umělecky ozdobit skla vstupních dveří bytu, nebo prostě jen část skleněné plochy zneprůhlednit. Je to jednoduché, finančně dostupnější než vitráž a velmi pěkné.

Skleněné mozaiky

Opět se jedná o umělecky zpracované sklo. Kdy se na skleněný podklad skládají a lepí skleněné střípky, nejčastěji čtverečky, které vytváří požadovanou předlohu. Touto technikou se realizují nejčastěji obrazy na zeď či pozadí do akvária.

Pokud vás nějaký umělecký způsob zpracování skla zaujal, doporučujeme vám navštívit největší české odborníky, které najdete na webu http://www.svetskla.cz. Mají za sebou již spoustu zakázek. Jednu jejich zakázku najdete třeba v Americe, kde se řetězec restaurací Rock ´n Fish v Los Angeles pyšní jejich krásnými mozaikami. U nás si jejich dílo můžete přijít prohlédnout třeba do hotelu Imperial.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..