Jak a kde nakupovat investiční zlaté a stříbrné slitky a mince?

V posledních několika letech finanční nestabilita vytvořená celosvětovou finanční krizí jasně předurčila drahé kovy jako jediný spolehlivý investiční nástroj pro ochranu svých investic. Poptávka po drahých kovech neustále roste a to nejen díky snahám investorů ochránit své finance. Zlato a stříbro se stále ve větší míře používá v mnoha průmyslových odvětvích. Stačí zmínit třeba informační technologie, v kterých se drahé kovy hojně využívají. V každém mobilním telefonu, tabletu, počítači a stovkách dalších elektronických zařízeních najdete pokaždé spoustu drahých kovů, bez kterých by se jen stěží podařilo dosáhnout dosažených výsledků. Vezměte si třeba zlato, které je ideální kov. Není jen pěkný, ale má spoustu skvělých fyzikálních vlastností (zlato je chemicky odolné, tepelně i elektricky vysoce vodivé a měkké). Tyto vlastnosti ho předurčují pro široké spektrum využití.

Co jsou investiční kovy a proč do nich investovat?

Běžně se s drahými kovy setkáváme v různých podobách, od babiččiných zlatých zubů, přes různé řetízky až třeba po zlaté hodinky. Takové kovy často obsahují spoustu různých příměsí, které je nutné z technických a ekonomických důvodů přidávat. Málokdy se tak běžně v praxi setkáte s ryzím zlatem a stříbrem nejvyšší čistoty. Výkupní cenu je tak složité přesně určit a navíc by to vypadalo divně, kdyby investor měl v bezpečnostním sejfu v bance hodinky, řetízky, zuby, prsteny apod. Z toho důvodu se investiční zlato a stříbro prodávají pouze v nejvyšší čistotě a v přesně definované hmotnosti. Zpravidla se tak s investičními kovy setkáte ve formě různých slitků, hmotnosti od 1g, až po jednotky kilogramů. Cena slitků se pravidelně aktualizuje podle vývoje na trhu, ceny jsou tedy každý den jiné.
Pokud se chcete svou zlatou sbírkou pokochat, můžete si investiční kovy zakoupit v podobě investičních mincí. Tyto mince se od slitků liší především jejich nominální hodnotou, za kterou je garantován jejich odkup. Nejen proto, jsou často vyhledávané i mnoha sběrateli mincí.

Na otázku, proč do do cenných kovů investovat, nejlépe odpoví následující graf, na kterém jde vidět, že cena zlata za posledních necelých 40 let prudce rostla. Mimo to aktuálně je cena zlata, na rozdíl od stříbra, u nás osvobozena od DPH, díky čemuž je levnější. Investiční drahé kovy jsou vysoce likvidní a mají v čase narůstající hodnotu.

 zlato-graf

Jak je z grafu jasně vidět, cena drahých kovů neustále roste a to i bez ohledu na to, jestli je nebo není finanční krize. Nerostné zásoby se totiž ztenčují, přičemž poptávka stále roste.

Kde nakoupit investiční drahé kovy?

Jedním z míst, kde si v pohodlí domova můžete bezpečně nakoupit tyto cenné kovy, je Auportal.cz.  Pokud neradi zlato a stříbro nakupujete na internetu, můžete nakoupit osobně v jedné z jejich poboček v Praze a Brně. Auportal také nabízí odkup zlata a stříbra. Stačí vyplnit formulář s nabídkou odkupu a pak počkat na reakci obchodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..