Nákup léků na internetu

Zdroj: FreeDigitalPhotos.net

V dnešní době nakupuje po internetu pravidelně přes milión Čechů, a nalezli byste jen málokoho, kdo ještě pohodlný nákup z domova prostřednictvím počítače nevyzkoušel. Kromě klasických výrobků a produktů si ale můžeme na internetu zakoupit i léky, doplňky stravy, zdravotnický materiál a podobně. Jenže málokdo z nás ví, že legálně můžeme nakupovat pouze doplňky stravy a registrované léčivé přípravky, které nejsou vázány na lékařský předpis.

Bohužel na spoustě internetových stránek můžete naleznout širokou poptávku a nabídku léků dokonce i na vážné nemoci, což může pacientům velice uškodit. Léky totiž mohou být padělané či nějakým způsobem odcizené, a bez konzultace s lékařem mohou léky zakoupené na internetu místo léků vydaných na recept v lékárně ohrozit i Váš život. Spousta pacientů se chce nákupem léků na internetu také vyhnout návštěvě lékaře a různým vyšetřením, a taková samoléčba je samozřejmě velice nebezpečná. Co byste tedy měli udělat, abyste léky a doplňky stravy nakoupili správně?

Nejprve si ověřte, že léky na internetu prodává pouze schválené lékárna, která má svou vlastní kamennou prodejnu a je zaregistrovaná v databázi lékáren. Dále se ujistěte, že lék, který chcete zakoupit, je volně prodejný – nákup a prodej léků na lékařský předpis je trestný. Poté si dobře prostudujte informace o léku a buďte opatrní, pokud Vám lék či doplněk stravy nabízí zázračné účinky, které nejsou reálně uskutečnitelné. Nikdy také nekupujte léky, které nejsou označeny českým názvem nebo chybí jméno prodejce či číslo IČ/IČO. Seriózní internetový obchod můžete poznat také podle certifikátu APEK nebo certifikátu Sdružení obrany spotřebitele.

Nejdůležitější zásadou pro internetové nakupování všeobecně je používat zdravý rozum, výrobky vybírat pečlivě a nedůvěřovat každé informaci, kterou si přečtete. Více informací o nakupování léků po internetu a užitečné odkazy naleznete například na stránkách NebezpečnéLéky.cz. Mezi kvalitní české lékárny patří například LékyNaInternetu.cz nebo Lékarna.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..