Vše o bio kosmetice – 2. díl

Poznat pravou bio kosmetiku nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Nejprve si uvedeme několik důležitých pojmů:

Kontrolovaná přírodní kosmetika je od roku 2001 registrována mezinárodním institutem Ecocontrol / BDIH a nese stejnojmenný certifikát BDIH. Kontrolovaná přírodní kosmetika splňuje velmi náročná kritéria, o mnoho přísnější než výrobek, jenž je označen pouze jako “přírodní kosmetika”, jelikož toto označení může použít prakticky kdokoliv.

Certifikovaná přírodní kosmetika CKP je českou obdobou mezinárodního označení Kontrolovaná přírodní kosmetika. Samotný certifikát CPK zaručuje, že suroviny pochází pouze z čistě přírodních zdrojů, a certifikát CPK bio zajišťuje, že si spotřebitel kupuje kosmetický výrobek vyroben pouze z bio surovin, jež pochází tedy přímo z ekologického zemědělství. Dalšími certifikáty, na něž můžete v obchodě narazit, jsou například belgická ochranná známka Ecogarantie či Vegan. Takže je důležité uvědomit si, že ne vše, co se honosí názvem “přírodní kosmetika” je vyrobeno z bio surovin a bez zatížení životního prostředí či testování na zvířatech. Vždy je tedy nutné hledat na samotném výrobku výše uvedená loga a certifikáty.

Mezi značky vyrábějící certifikovanou kosmetiku patří například velice známé německé společnosti Laveré, Weleda a Dr. Hauschka (všechny s certifikátem BDIH), Nature Friends, Logona (také BDIH), Nobilis Tilia, SALOOS naturcosmetics (CPK a CPK bio), Tautropfen a další. Kromě světových proslulých značek vyrábí bio kosmetiku i spousta drobných domácích výrobců, takže také můžete podporovat české prodejce a nakupovat od nich.

Pokud Vás bio kosmetika zaujala a máte zájem si nějaký takový výrobek pořídit, podrobnější informace naleznete na specializovaných webových portálech – mimo jiné se jedná například o stránky Přírodní-kosmetika.org, VšeBio.cz, kde se dají dohledat i typy bio certifikátů, YinYang.cz či Krása.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..